en_GBpl_PL
en_GBpl_PL

WARSZTATY

„Związek matki z dzieckiem jest paradoksalny i w pewnym sensie tragiczny. Wymaga jak najintensywniejszej miłości ze strony kobiety, a miłość ta ma dziecku pomóc wyswobodzić się z niej, aby stać się w pełni niezależnym osobnikiem.”

Erich Fromm

Ciąża może być czasem wielkiej ekscytacji, radości i oczekiwania. Narodziny dziecka są wydarzeniem na zawsze zmieniającym dotychczasowe życie. To czas radykalnych zmian fizycznych, biologicznych i społecznych, nieznanych wcześniej wyzwań, tworzenia się nowej tożsamości, odnajdywania siebie w nowej roli.

Ten czas może być okazją do pozytywnego rozwoju osobistego, ale mogą pojawiać się również silne negatywne uczucia, mogą otworzyć się dawne psychiczne blizny i pogorszyć się samopoczucie.

Na warsztatach zastanowimy się, jakie znaczenie ma dla świata wewnętrznego fakt bycia w ciąży. Co może zbliżać matkę do dziecka po porodzie, a co ją od dziecka oddalać. Jak przeszłe doświadczenia matki mogą ułatwiać lub utrudniać jej zobaczenie, zrozumienie i odzwierciedlenie dziecka.

Relacje dziecka z rodzicami, zwłaszcza z matką oraz najbliższym otoczeniem mają niebagatelny wpływ na jego zachowanie, oraz postawy, jakie będzie przyjmowało w przyszłości. Według badaczy zajmujących się teorią więzi, proces jej tworzenia przebiega u wszystkich ludzi w sposób uniwersalny i niezależny od kultury. Przez pierwsze 8 miesięcy życia niemowlę naturalnie ukierunkowane jest na zbudowanie więzi. Jest to szczególny okres rozwoju, któremu warto się przyjrzeć. Po tym czasie stworzenie jej nadal jest możliwe, tyle, że jest znacznie bardziej wymagające.

ZAPRASZAMY do udziału w jednodniowych warsztatach dla przyszłych i obecnych mam.

Przeznaczone są one dla kobiet, które:

✔ chcą przyjrzeć się swojemu stylowi przywiązania, wyobrażeniom o przyszłym dziecku i macierzyństwie

✔ mają już doświadczenie w budowaniu relacji z dzieckiem i chcą poszerzyć swoją samoświadomość w empatycznej atmosferze.

Spotkanie będzie okazją do zdobycia informacji i poszerzenia wiedzy na temat zjawisk psychicznych zachodzących w parze matka-dziecko. Pokażemy przyszłym mamom, że poprzez podejmowanie różnych czynności i przyjmowanie określonych postaw na poszczególnych etapach rozwoju dziecka, relacja pomiędzy matką, a dzieckiem może rozwijać się i ewoluować w dobrym lub niesatysfakcjonującym kierunku.


zapraszamy 26 października 2018r!

Kolejna edycja w przygotowaniu!

 

Kolejna edycja w przygotowaniu!
.
.
Barbara Sławik - ZnanyLekarz.pl
.

BARBARA SŁAWIK

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Podyplomowym Studium Psychoterapii oraz Studium Psychoterapii Par i Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz dyplomowany trener. Wcześniej była związana zawodowo z rozwojem interpersonalnym i prowadziła warsztaty oraz szkolenia. P

 

Pracuje w nurcie psychodynamicznym, integracyjnym. Uczestniczy w kursie terapii skoncentrowanej na emocjach (Emotionally Focused Therapy), szkoleniu z psychoterapii opartej na mentalizacji oraz krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej ISTDP. Jest członkiem Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.  Pracuje również w języku angielskim.

Jest mężatką, ma jedno dziecko.

 

Na co dzień prowadzi psychoterapię i zajęcia w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracuje też z rodzicami i rodzinami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24 w Wilanowie. Doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywała w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach, jako konsultant w Telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) oraz współprowadząc półkolonie rozwojowo terapeutyczne w Ośrodku Regeneracja w Warszawie.

IWONA WOJTAN

Absolwentka psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku społeczna psychologia kliniczna. Na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie uzyskała dyplom pedagoga specjalnego. Obecnie rozwija swoje umiejętności w Laboratorium Psychoedukacji specjalizując się w psychoterapii indywidualnej oraz psychoterapii par.

 

Ukończyła szereg szkoleń z zakresu terapii, diagnozy oraz twórczego myślenia i działania (m.in. szkolenie z psychoterapii opartej na mentalizacji, krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej ISTDP, diagnozy inteligencji i osobowości, kurs dramy). Swoje kompetencje podnosi aktywnie uczestnicząc w konferencjach i wykładach. Pracuje w nurcie psychodynamicznym.

Jest mężatką, ma jedno dziecko.

 

Od lat pracuje w obszarze pomagania. Jako pedagog wspierała dzieci z rodzin wykluczonych w praskich świetlicach socjoterapeutycznych. Jako psycholog doświadczanie zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na oddziale nerwic oraz ogólnym. Przez dwa lata związana z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie (szpital tworkowski), gdzie prowadziła pacjentów indywidualnych oraz grupy terapeutyczne. Obecnie pracuje w prywatnym ośrodku psychiatrii i psychoterapii w Warszawie.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych